موسسه ناهید

موسسه فرهنگی هنری ناهید

موسسه فرهنگی هنری ناهید رخشان از شهریور ماه سال 1378 فعالیت خود را در شهر اصفهان آغاز نمود و سپس موسسه فرهنگی هنری ناهید فروزان در مهر ماه 1384 در شهرستان شهرضا پا به عرصه گذاشت و درسال 1392 موسسه فرهنگی هنری ناهید تابان دانش و هنر در شهرستان دهاقان به آنها پیوست

اهداف کلی و خط مشی موسسه:

این موسسه در راستای ارتقاء سطح دانش و بینش عمومی و ترویج فرهنگ و هنر فاخر ایرانی و تلاش در جهت توسعه مبادلات فرهنگی تأسیس و فعالیت نموده است. و اهم فعالیت موسسه در این سالها به شرح زیر می باشد.

آموزش زبان:

کشور عزیز ما، ایران به جهت سوابق غنی فرهنگی و تاریخی و برخورداری از جاذبه های گردشگری، از دیرباز یکی از قطب های مهم و قابل توجه توریسم بین الملل بوده است. با توجه به اهمیت صنعت گردشگری در جهان امروز ، ضرورت تسلط بر مکالمات جهانگردی بیش از پیش نمایان می گردد. این مهارت شامل شناخت دستور زبان، گفت و شنود، خواندن, درک مفاهیم و … می شود. فارغ التحصیلان این دوره به عنوان نیروهای کارآمد تواناییهای زیر را خواهند داشت : محاوره روزمره در جهانگردی، مکاتبات جهانگردی، خواندن و درک مطالب بروشورها و موارد مرتبط، آشنـایی با صنعت توریسم، برقراری همکاری و ارتباط با آژانس ها و دفاتر مسافرتی، امکان اشتغال در حوزه های سیاحتی و جهانگردی پس از کسب مهارتهای لازم.

این موسسه با اخذ مجوز آموزش مکالمات جهانگردی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اقدام به برگزاری این دوره نموده است. دوره مذکور شامل دو بخش تخصصی و عمومی می باشد.

1- دوره تخصصی: فراگیران پس از گذراندن سطوح دوره عمومی، در آزمون ورودی دوره تخصصی شرکت می نمایند. (این آزمون در حکم آزمون جامع پایان دوره عمومی) جهت ورود و شرکت در دوره تخصصی ضروری می باشد) این دوره شامل 90 ساعت آموزشی است که تلفیقی از دو بخش آموزش نظری و عملی می باشد.

2- دوره عمومی: این دوره شامل 22 سطح(ترم) می باشد که طول مدت هرترم به طورمتوسط شش هفته (معادل 30 ساعت آموزشی) می باشد. علاقمندان به فـراگیری مکالمه زبان انگلیسی (جهانگردی) ابتدا در آزمـون تعیین سطح که به طور منظم برگزار می گردد شرکت نموده و پس از تعیین سطح در سطح مربوطه ثبت نام می نمایند.
زبان آموزی در موسسه ناهید مبتنی و موکد بر فراگیری مهارتهای گفتاری و شنیداری(Listening & Speaking ( بوده و در طول تـرم به طورکامـل از امکانات سمعی و بصری لازم در این جهت بـهره گیری می گردد. در پایان هر ترم به دانش پـژوهان مـوفق کارنامه وگواهی معتبر و عـلاوه برآن به نفرات برتر تقدیر نامه ( (Honor Studentو جوایز ارزنده تقدیم می گردد. لازم به ذکراست پس از طی هر یک از مقاطع سه گانه به زبان آموزان این موسسه دیپلم مربوطه اعطاء می گردد.

3- کـارگاه های آمـوزشی: این مـوسسه در جـهت آشنایی زبان آموزان با مهارت های مختلف زبانب به صورت کوتاه مدت دوره های فشرده برگزار می نماید.

4- برگزاری تور های بازدید ازآثار تاریخی اصفهان: وجود بیش از شش هزار اثر تاریخی در استان اصفهان سبب شده لقب نصف جهان برازنده این خطه ارزشمند از سرزمین ایران باشد. اصفهان آمیزه ای از میراث های فرهنگی باشكوه و طبیعت زیباست كه پیشینه ای به قدمت تاریخ تمدن و فرهنگ ایران دارد.
مسجدهای قدیمی با ارزش های تاریخی و معماری بالا بیش ترین آثار استان اصفهان را تشکیل می دهند که در شهرستان های مختلف استان پراکنده شده اند. زبان آموزان این موسسه با هدف گردش و آموزش از این مکان ها بازدید می نماید.

جـشنواره تابستانی : این جـشنواره در راستای تشویق هنرجویان موسسه در پایان تابستان هر سال برگزار می گردد و از بین زبان آموزان ممتازی که در طی یک سال گذشته حداقل سه بار پیاپی و یا متناوب لوح تقدیر دریافت نموده باشند به قید قرعه جوایز نفیسی همچون کامپیوتر شخصی(Laptop) اعطا می گردد.

اهداف فروشگاه

دپارتمان تخصصی آموزش زبان انگلیسی موسسه فرهنگی هنری ناهید، برای تسهیل و ارائه خدمات ویژه به زبان آموزان، اقدام به راه اندازی فروشگاه آنلاین کتاب نموده است. زبان آموزان با عضویت در سایت می توانند در شروع هر ترم به راحتی در هر زمان، و با دریافت تخفیفات ویژه از موسسه ناهید کتاب ها و محصولات آموزشی مورد نیاز خود را به صورت آنلاین سفارش دهند.

 

موسسه فرهنگی هنری ناهید

پیام مدیریت

بی شک یگانه ابزار مشترک ارتباط متقابل انسانها درهمه نقاط جهان زبان بین المللی است. دستیابی بشر امروز به امکاناتی که فارغ از مرزهای جغرافیائی و علیرغم فاصله های سرزمینی انسانها را در پهنه دنیای ارتباطات در کنار هم می نشاند، اقتضاء دارد که همه بتوانند ازمجرای بیان و گفتگو به اندیشه های متنوع و متعالی هم راه یابند و در خزانه دانش و آگاهی یکدیگر شریک گردند. مردمان ایران زمین به عنوان صاحبان خرد و اندیشه تابناک به رغم برخورداری از پیشینه فرهنگ و هنر فاخر، امروزه به قدر بایسته و مورد انتظار درصحنه تعاملات جهانی ایفای نقش و اعمال تاثیر نمی کنند. روشن  است که بخش زیادی از این واقعیت نامطلوب ناشی ازعدم اهتمام کافی به آموزش زبان بین المللی به عنوان شاه کلید جهانی ارتباطات در همه عرصه هاست.

امید آن دارم که مجموعه تلاشهای مرکز زبانهای خارجی موسسه فرهنگی ناهید بتواند موجبات رشد و بالندگی نوجوانان  و جوانان برومند این مرز و بوم را در عرصه جهانی فراهم آورد و از این رهگذر عهد امانتی که برعهده اینجانب و اصحاب دانش و فرهنگ قرار دارد به نحو احسن اداء گردد و کلام آخر این که:

 

آب دریا گر همه نتوان کشید      هم به قدر تشنگی باید چشید

عبدالله زاهد

3تعداد شعبه
21تعداد کادر اجرایی
100تعاد اساتید
1700تعداد زبان آموز
نقاط عطف

خلاصه ای از تاریخچه موسسه

شهریور 1378

آغاز به کار موسسه فرهنگی هنری ناهید رخشان در شهر اصفهان

مهر 1384

آغاز به کار موسسه فرهنگی هنری ناهید فروزان در شهر شهرضا

آبان 1392

آغاز به کار موسسه فرهنگی هنری ناهید تابان دانش و هنر در شهر دهاقان

SWITCH THE LANGUAGE
متن آزمایشی
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد
سبدخرید