دپارتمان کار و دانش موسسه فرهنگی ناهید

علامت سوال این دوره مناسب افرادی است که :

 

افرادی که تا پایه سوم راهنمایی درس خوانده اند، یا دیپلم ردی هستند یا حتی ترک تحصیل کرده اند، و یا تعدادی از دروس خود را در متوسطه گذرانده اند و صرفا علاقمند به ادامه تحصیل در رشته دیگری می باشند، برای ادامه تحصیل می توانند دروس عمومی خود را در مدرسه و مهارت های تخصصی خود را در موسسه فرهنگی ناهید بگذرانند. رشته هایی که مهارت آن ها در موسسه فرهنگی هنری ناهید ارائه می گردند، عبارتند از :

انواع دیپلم قابل ارائه در موسسه ناهید

دیپلم گرافیک رایانه ای

دیپلم گرافیک کامپیوتری یکی از پرطرفدارترین رشته های اخذ دیپلم کاردانش می باشد. از آن جا که این رشته دارای طرح درس مشخص و معینی است، بیشتر هنرآموزان ترجیح می دهند در این رشته فارغ التحصیل شوند. چرا که هم از تعداد واحد مهارتی بالا ( 42.5 واحد درسی)، و هم از سوالات امتحانی خیلی آسان و مشخص برخوردار می باشد.

در نهایت می توان دیپلم گرافیک را یکی از موفق ترین دیپلم های درسی با آمار قبولی فوق العاده بالا شناخت و این امر سبب شده تا هنرآموزان به این رشته تمایل بیشتری نشان دهند.

در موسسه فرهنگی هنری ناهید دیپلم گرافیک کامپیوتری به شکل حضوری و یا آنلاین و تحت نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

تصویرسازی کامپیوتری

این رشته از رشته های شاخه کاردانش است. فرد در این رشته مهارت های کاربردی کامپیوتر را در دو درس رایانه کار مقدماتی و پیشرفته فرا گیرد. و در ضمن کار، با نرم افزارهای فتوشاپ و دیگر نرم افزارهای گرافیکی آشنا می شود. 

دانش آموز در این رشته می تواند کارت ویزیت و طرح روی جلد کتاب ها را طراحی کند و اصلاح تصاویر و فیلم ها را فرا گیرد.

تولید چندرسانه ای

هنرجویان علاقمند به ایجاد تصاویر متحرک (پویانمایی) و میکس و مونتاژ (تدوین فیلم و صدا) می توانند در این رشته تحصیل کنند. لازمه تحصیل در این رشته داشتن علاقه و خلاقیت است. دانش آموختگان این رشته می توانند تولید کننده پویانمایی و لوح های فشرده آموزشی باشند. هدف این رشته تربیت نیروی انسانی ماهر در زمینه تولید نرم افزارهای چندرسانه ای، متحرک سازی، تدوین فیلم و صداگذاری با بهره گیری از نرم افزار های تخصصی است. 

دیپلم مدیریت خانواده

برای داشتن خانواده سالم و توسعه اجتماعی و اقتصادی کشور بدست آوردن مهارت های لازم، مدیریت و برنامه ریزی خانواده نقش بسزائی خواهد داشت. مهارت مدیریت و برنامه ریزی خانواده در شاخه کاردانش با افزایش توانمندی دختران در خصوص برنامه ریزی امور خانواده، خوداشتغالی و تاسیس کارگاه های خانگی، افزایش خود اتکایی و اعتماد به نفس و ارتقای سطح سلامت خانواده، از اهمیت خاصی برخوردار است. 

دیپلم مدیریت خانواده، صرفا ویژه بانوان بوده و با توجه به برخورداری از تعداد 34 واحد درسی، مهارتی در دسترس برای بانوان تلقی می شود. درصد قبولی در دیپلم مدیریت خانواده بسیار بالا و نزدیک به 100% می باشد. 

موارد این رشته بسیار آسان و روتین می باشند که عبارتند از : برنامه ریزی امور خانواده، هنر در خانه، مهارت های سالم زیستن مقدماتی و مهارت های سالم زیستن پیشرفته. 

دیپلم عکاسی دیجیتال

همانطور که می دانید در عصر حاضر، رشته عکاسی در حوزه های تخصصی و عمومی، رواج بسیاری پیدا کرده است و لزوم آشنایی تخصصی کاربردی با آن برای علاقمندان به عکاسی و افرادی که قصد انتخاب حرفه ای در این زمینه را دارند،(نظیر تاسیس یا کار در آتلیه عکاسی، عکاسی مطبوعاتی و خبرنگاری، تاسیس یا کار در کانون تبلیغاتی و …) امری بدیهی است. 

دیپلم صفحه آرایی

امروزه صفحه آرایی با وجود امکانات فراوان نشر رومیزی و گسترش فراوان ارتباطات، دوره جدیدی از رشد و تکامل خود را آغاز کرده است و روز به روز بر اهمیت این شاخه گرافیک بیشتر آشکار می شود. رشته صفحه آرایی یکی از رشته های زمینه هنر از شاخه کاردانش است که موضوع آن ایجاد روابط مناسب و موزون بصری در عناصر نوشتاری و تصویری و فضای خالی در فضای مورد نظر است. این رشته علاوه بر داشتن دروس عمومی و پایه دارای درس مهارتی متنوعی است و فراگیران اصول و مبانی لازم جهت صفحه آرایی کتاب و مجله را کسب می کنند.

دیپلم طراحی صفحات وب

هدف این رشته تربیت نیروی انسانی ماهر در زمینه اجرا و ویرایش طرح های گرافیکی با تکیه بر بکارگیری عناصر خط نقطه، سطح و … جهت ایجاد تصاویر متحرک برای محیط وب، ایجاد صفحات وب ایستا و پویا با استفاده از html نرم افزار های Flash و Dreamweaver می باشد.

واحدهای عمومی دیپلم

افرادی که تاکنون موفق به اخذ دیپلم درسی آموزش و پرورش نشده‌اند می توانند با گذراندن ۵۳ واحد دروس عمومی دبیرستان و ۴۲ واحد مهارت در موسسه فرهنگی هنری ناهید موفق به اخذ دیپلم شده و بدون نیاز به پیش دانشگاهی در آزمون دانشگاه شرکت نموده و به آسانی به ادامه تحصیل دهند.

SWITCH THE LANGUAGE
متن آزمایشی
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد
سبدخرید