پرسش و پاسخ

 1. 1
  میزان شهریه هر دوره چه قدر است؟

  به طور سالانه در اردیبهشت ماه هر سال، نرخ پایه شهریه دوره های موسسه زبان ناهید توسط سازمان صادرکننده مجوز ، اعلام می گردد که موسسه بر اساس تعداد جلسه و سطوح مختلف شهریه سال را تعیین می نماید. قابل ذکر است تا پایان سال، شهریه ثابت می باشد مگر اینکه زبان آموز از سطحی به سطح دیگر منتقل گردد.

 2. 2
  چرا میزان شهریه یک شعبه نسبت به شعبه دیگر متفاوت است؟

  با وجود اینکه سیستم آموزشی و ارائه خدمات در تمام شعب موسسه فرهنگی ناهید یکسان می باشد، ممکن است بر اساس شرایط منطقه ای ( مناطق کم برخوردار) میزان شهریه متفاوت اعمال گردد.

 3. 3
  چرا میزان شهریه یک موسسه نسبت به موسسه دیگر متفاوت است؟

  یکی از موارد تفاوت نرخ شهریه موسسات به دلیل متفاوت بودن مراجع صادر کننده مجوز و تعیین نرخ مورد نظر می باشد و نکته مهم تر بعد از تعیین نرخ، شرایط و امکانات و خدمات رسانی و کیفیت موسسات متفاوت است کم این موضوع در تعیین نرخ شهریه تاثیر گذار است.

 4. 4
  مدارک لازم برای ثبت نام چیست؟

  1. یک قطعه عکس
  2. فتوکپی شناسنامه یا کارت ملی
  3. تایید فرم تعهد موسسه
  4. پرداخت شهریه

 5. 5
  چرا باید در امتحان تعیین سطح شرکت کرد؟

  در صورتی که فرد مراجعه کننده قبلا دوره ی آموزشی زبان را در موسسات آموزش زبان گذرانده  است، با توجه به اینکه سیستم آموزشی موسسات مختلف متفاوت است، برای تعیین دانش زبانی فرد، شرکت در آزمون سطح الزامی است. زبان آموز در صورت تمایل می تواند از ترم 1 در موسسه زبان ناهید دوره زبان خود را شروع نماید.

 6. 6
  چگونه می توان از تخفیف برای ثبت نام استفاده کرد؟

  تخفیف های موسسه ناهید به چند بخش تقسیم می گردد:

  تخفیف خانواده

  اگر چند نفر از یک خانواده در کلاس های موسسه شرکت نمایند از “تخفیف خانواده” برخوردار خواهند شد.

  تخفیف مهلت ثبت نام

  هر ترم بازه زمانی مشخصی برای ثبت نام  از طرف موسسه اعلام می گردد که ثبت نام در آن تاریخ با تخفیف همراه است (قابل ذکر است به دلیل اینکه ثبت نام در زمان مشخص و بدون تاخیر به برنامه ریزی به موقع موسسه کمک می نماید، این تخفیف در نظر گرفته شده است).

  تخفیف آموزشی

  زبان آموزانی که بر اساس کسب نمرات تعیین شده یا امتیازات کسب شده به عنوان زبان آموز برتر شناخته شده اند، در صورتی که در  چند دوره متوالی نمرات تعیین شده را کسب کنند، “تخفیف آموزشی” به آنها تعلق می گیرد.

  همچنین  در طول هر ترم کارت های بهاداری ( طلایی، نقره ای و برنز)  بر اساس عملکرد زبان آموزان به آنها تعلق می گیرد که معادل وجه نقد می باشد و زبان آموز می تواند برای خرید کتاب یا ثبت نام از آن استفاده نماید.

 7. 7
  آیا ضمانتی برای موفقیت در سیستم آموزشی ناهید وجود دارد؟

  سیستم آموزشی موسسه ناهید بسیار به روز و با قوانین خاص آموزشی می باشد و در صورتی که زبان آموز پله به پله این سیستم را همراهی نماید موفقیت او تضمین شده است.

 8. 8
  آیا مدرک به دانشجویان فارغ التحصیل ارائه می شود؟

  بله! در پایان  ترم 8، ترم 16 و در پایان، بعد از اتمام ترم 24 با توجه به نمره آزمون جنرال مدرک دیپلم صادر می گردد.

 9. 9
  آیا مدرسان مؤسسه دارای مدرک دانشگاهی هستند؟

  تعداد بیشتری از مدرسان دارای مدرک دانشگاهی تا سطح کارشناسی ارشد و دکتری زبان انگلیسی می باشند. اما از آنجایی که فراگیری زبان انگلیسی یک مهارت است مربیان توانمندی داریم که مدرک دانشگاهی آن ها متفاوت می باشد ولی در حیطه آموزش زبان مهارت فوق العاده بالایی دارند، که این مهارت مدیون گذراندن دوره های تربیت مدرس و آموزش های ضمن خدمت می باشد.

 10. 10
  مؤسسه دارای چه امکاناتی می باشد؟

  موسسه از تمام امکانات سمعی بصری ( تلویزیون، دیتاشو)، اتوماسیون جامع آموزشگاهی ( سیستم ارتباط با والدین، سیستم حضور و غیاب آنلاین، و…)، شبکه های اجتماعی آموزشی قوی و سیستم آموزش مجازی بر روی سایت می باشد.

 11. 11
  شرایط استرداد شهریه چیست؟

  با توجه به اینکه سیستم موسسه ناهید دقیق و برنامه ریزی شده است و برنامه کلاسی به صورت سالیانه تهیه می گردد لذا فرد مراجعه کننده کاملا از زمان شروع و پایان ترم و برگزاری آزمون ها کاملا مطلع می گردد، فقط در صورتی که 24 ساعت قبل از شروع ترم به هر دلیلی از ثبت نام خود منصرف گردد، 10% هزینه کسر می گردد و مابقی استرداد می شود و در صورتی که در روز شروع کلاس ثبت نام نموده باشد و حتی 15 دقیقه از کلاس را شرکت نماید هزینه وی به هیچ وجه قابل استرداد نمی باشد. 

 12. 12
  در صورت عدم شرکت در امتحان پایان دوره چه باید کرد؟

  براساس برنامه ریزی سالیانه موسسه برای هر ترم یک زمان آزمون پایان ترم مشخصی تعریف شده که بر اساس آن تاریخ، زمان آزمون تاخیری نیز تعیین گردیده است. هر چند حضور در آزمون تاخیری با کسر نمره همراه است.  

 13. 13
  آیا تحصیل در این مؤسسه به دانشجویان جهت موفقیت در امتحانات ورود به دانشگاه کمک خواهد کرد؟

  بله. از آنجایی که در طول هر ترم، بر روی هر چهار مهارت زبان انگلیسی کار می گردد و زبان آموزان به صورت کاربردی از آموزش های خود استفاده می کنند لذا در زمان ارائه آن در مدرسه و دانشگاه می توانند به شایستگی از این مهارت فراگرفته شده بهره مند شوند.

 14. 14
  آیا در مؤسسه ناهید فقط مکالمه تدریس می شود؟

  بله آموزش زبان برای فراگیری محاوره برنامه زیزی شده است هرچند برای صحبت کردن باید نکات گرامری رعایت گردد و دامنه لغت افراد بالا رود. که لذا همزمان چهار مهارت زبان (شنیداری، صحبت کردن، خواندن و نوشتن)  تقویت می گردد و در پایان زبان آموز علاوه بر تسلط بر روی صحبت کردن به انگلیسی می تواند در مقاطع دبیرستان و دانشگاه به خوبی از آن بهره ببرد.

 15. 15
  آموزش زبان چند سال طول می کشد؟

  در موسسه ناهید ترم ها فشرده و با فواصل کوتاه برگزار می گردد لذا زمانبندی ترم ها به صورت زیر می باشد:

  1. دو سال دوره کودکان
  2. کمتر از یک سال دوره نوجوانان
  3. کمتر از دو سال دوره بزرگسالان (ورود با آزمون تعیین سطح)
  4. سه سال دوره بزرگسالان ( شروع از ترم یک بزرگسالان)

 16. 16
  زمانبندی دوره ها و ساعت کلاس ها چگونه است؟

  برنامه ریزی دوره ها

  سیستم موسسه ناهید برنامه ریزی ترمیک خود را بر پایه 15 جلسه برنامه ریزی نموده است و فاصله هر ترم تا شروع ترم بعد کمتر از یک هفته می باشد، لذا در طول سال 8 ترم برگزار می گردد و دوره ها بدون وقفه، بدون توجه به برنامه ریزی های مدرسه و دانشگاه برگزار می گردد.

  برنامه ریزی کلاس ها

  ساعت کلاس ها بر اساس شرایط موسسه و برنامه ریزی کلی در تابستان در دو شیفت صبح و بعدازظهر و در زمستان فقط بعدازظهرها برگزار می گردد. و سعی می گردد ساعت کلاس در طول سال در سه زمان به صورت چرخشی ( ساعت اول، ساعت دوم، ساعت سوم) برنامه ریزی می شود.

  شیفت صبح

  ساعت اول : 8-9:30

  ساعت دوم: 9:45- 11:15

  ساعت سوم: 11:30 – 13

  شیفت عصر

  ساعت اول: 15:45- 17:15

  ساعت دوم: 17:30-19

  ساعت سوم: 19:30 – 20:45

 17. 17
  کلاسها چند روز در هفته برگزار می شود؟

  کلاسهای موسسه ناهید سه روز در هفته و هر جلسه 90 دقیقه می باشد. قابل ذکر است طق برنامه ریزی سالیانه هر ترم با توجه به تعطیلات رسمی کشور یک جلسه به نام Make Up در روز جمعه برگزار می گردد.

 18. 18
  آیا زمان امتحانات مدرسه تعطیلی وجود دارد؟

  خیر. از آنجایی که برنامه ریزی های موسسه به صورت یکساله اعلام می گردد و گروه های متفاوتی ( کودکان، نوجوانان، بزرگسالان و دانشجویان) از خدمات موسسه استفاده می نمایند لذا امکان برنامه ریزی با توجه به شرایط همه زبان آموزان و کسب رضایت آنها وجود ندارد به همین خاطر، موسسه در تمام طول سال به یک شیوه برگزار می گردد.

 19. 19
  فاصله بین دو ترم چقدر است؟

  کمتر از یک هفته در طول سال تحصیلی و در تابستان به جهت استفاده از تعطیلات و مسافرت، یک هفته کامل می باشد.

SWITCH THE LANGUAGE
متن آزمایشی
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد
سبدخرید